Skocz do zawartości

Weazel News - FiveLife Rewind 2025


Rekomendowane odpowiedzi

Napisano

image.thumb.png.1e3ed15c0701dfb23bdfd45f67039d1a.png



Witajcie!

Nastał kolejny rok, a to najwyższy czas na podsumowanie zeszłorocznych wydarzeń z serwera. Podobnie, jak w zeszłym roku przygotowaliśmy dla Was zestawienie, które podsumowuje wydarzenia z 2025 roku.
 



Największe nowości na FiveLife w roku 2025

🗑️ Śmieciarz (COOP)
🏎️ Punkt przebudowy pojazdów (odrdzewianie, lowrider)
🔗 System reFLink
🔄 Alias nicku
🏁 Odświeżenie FLRace
🌀 Pojazdy z handlingiem DRIFT
🍃 Nowy system upraw marihuany
 Premium 2
🕵️ Darknet
🫐 Aloes i Borówka
🍄 Grzyby
⚠️ Danger Zone
💀 System gubienia przedmiotów po śmierci
🚛 LSRA
 



Weazel News - Rewind 2025

Zeszły rok również był owocny dla naszej redakcji. Cofnijmy się w czasie i spójrzmy, jakie artykuły zostały wydane w 2025!
Tak wiemy, udana autopromocja :D

🧊 Styczeń 🥶
7 Urodziny Serwera

❄️ Luty 
Urodzinowa Licytacja
Zlot Aut Tuningowych w klimacie Fast & Furious
Illegal Meeting by Night Racing
Sprunk Drift King 2025

🌧️ Marzec 🪴
Muscle Showdown; Speed & Balance
Zlot Sprunk Time Attack
Dzień Kobiet na FiveLife by Sprunk Events
Wiosenne Szaleństwo ze Sprunk Events
Del Perro Racing Event

🌷 Kwiecień 🌈
Podsumowanie Miesiąca - Marzec
Wiosenny Kwiecień

🌿 Maj 🍓
Wielkanoc z Fivelife - event z Night Racing i Sprunk Events 2025

🌞 Czerwiec 🍉
Zlot Sprunk Events "Dzień Dziecka"

🏖️ Lipiec 🍦
Licytacje Pojazdów
Weekend Licytacji

🏄‍♂️ Sierpień 🔥
Podsumowanie miesiąca - Lipiec 2025
Czy zmiana szefa kuchni przyniesie więcej pożytku niż zbitych talerzy?

🍂 Wrzesień 
Zakończenie wakacji 2025
Offroadowa niedziela
Quarry Rush & Quartz Rally ze Sprunk Events

🎃 Październik 👻
Niedzielny zlot Night Racing wymknął się spod kontroli?! Kłótnie, wyścigi i nieoczekiwany finał!
Narko-Update v2!

🌧️ Listopad 🥀
Drift Spot z Night Racing

🌬️ Grudzień 🧥
Mikołajkowa Licytacja 2025
Święta na FiveLife
 



Podsumowanie w liczbach

Serwer na moment nie zwolnił tempa i liczby cały czas kręciły wyniki. Rzućmy na nie okiem!
P.S. Dzięki @proklin za wgląd w bazę danych ;).
 

Gracze i Społeczność

  • Nowi gracze: W roku 2025 na wyspie zameldowało się 1712 osób! Witajcie na FiveLife! 🎇
  • Zbanowane konta: Wydano 169 biletów na Majorkę, które trafiły do 146 wybrańców. 🚫
     

Ekonomia Serwera

image.png.72e1c5ba69d2f20a7dab9358fe8ffac5.png

  • Kupno i sprzedaż pojazdów:

    • Jubileusz: Na serwerze po 2.873 dniach od pierwszego zakupionego pojazdu przywitaliśmy auto o ID równym 100k🚘
    • Komisy i salony: Kupiono 13.069 pojazdów za kwotę $ 458.005.941🚗
    • Mirek: Zezłomowano 7.718 aut, za które gracze otrzymali łącznie $ 8.153.028. 💨
       
  • Tankowanie: Gracze wydali w zeszłym roku na paliwo $ 10.255.090
     
  • Prace dorywcze: wykonano aż 4.015.054 wypłat w 295.892 sesjach na łączną kwotę $ 386.396.896💲
     
  • Działki i dilerka: Sprzedano 2.985.384 kilogramów zioła za $ 273.855.000🌿Tyle ważyłby most do Cayo Perico. 😮
    W tym czasie
    LSPD wystawiło 1.488 mandatów za posiadanie marihuany. 
     
  • Grzybiarz: Gracze sprzedali Grzybiarzowi Grzegorzowi 1.573.350 grzybków za $ 61.350.185 🍄
     
  • Śmieciarz (COOP): W ciągu roku gracze otrzymali $ 70.218.197 wynagrodzenia w 26.080 wypłatach🤑
     

Która z tych liczb najbardziej Cię zaskoczyła? Daj nam znać w odpowiedzi!
 



Śmieciarz (COOP)

Mija dokładnie rok odkąd na serwerze zawitała nowa praca w COOPie, czyli zespołowa praca śmieciarza!

image.png.39ea1b70f3b537df5abb291b29047d28.png

Na czym polega?

Polega na zbieraniu worków ze śmieciami ze śmietników w wybranym obszarze.
Gracz podchodzi do śmietnika, zabiera worek ze śmieciami i ręcznie ładuje je na tył ciężarówki do zgniatarki.
Jednorazowo można załadować maksymalnie 100 worków odpadów na ciężarówkę, co wymaga częstych powrotów na bazę i dobrej organizacji pracy.

Po zapełnieniu ciężarówki należy udać się do na wysypisko śmieci, gdzie następuje zrzut śmieci. Po rozładunku pojazd jest gotowy do dalszej pracy i kolejnych kursów.

image.png.db784d8bbdac3c0d8833559d18e3bb39.png

Nowa praca wymaga od graczy więcej zaangażowania i planowania trasy niż przeciętna praca dorywcza, ale adekwatnie wyższe wynagrodzenie przy zgranej ekipie wynagradza ten dodatkowy "wysiłek".

Aby poznać zdanie społeczności, zapytaliśmy graczy-śmieciarzy co sądzą o śmieciarkach:

twojtato: Jak praca śmieciarza wypada na tle prac takich jak loty widokowe albo elektryk?

@gibas: Uważam, że praca [śmieciarza] jest lepsza przede wszytkim pod względem zarobków, ale też to, że możemy pracować wspólnie ze swoimi znajomymi o ile się ich ma.

twojtato: Co uważasz o nowym systemie lobby, który został wprowadzony na serwer razem ze śmieciarkami?

@gibas: Bardzo przydatna rzecz do komunikacji podczas pracy. Tylko szkoda, że dłuższy czas voice chat lobby nie działał.

twojtato: „Czy polecasz tę pracę graczom?”

@gibas: „Zdecydowanie tak ze względu właśnie na duże zarobki. Można poznać również inne osoby podczas wspólnej pracy.”

twojtato: Czy wolisz zbierać śmieci w duo, trio czy może we czworo?

@PiotrekQ: Zdecydowanie we czworo - im więcej osób, tym więcej się dzieje, jest po prostu bardziej wesoło!

twojtato: Czy praca nie robi się szybko monotonna?

@PiotrekQTo własnie wszystko zależy od składu w jakim się gra. Gdy nikt się nie odzywa tylko latasz od śmietnika do śmietnika to jest bardzo monotonna.
 



LSRA - Poznajmy Nową Frakcję! Już nie .soon 😮

Nadarzył się historyczny moment w karierze serwera Fivelife - 15.12.25 dodana została frakcja Los Santos Road Assistance.
Cieszycie się? My bardzo! Choć wiele na jej temat nie zostało ogłoszone, redakcja dotarła do szefa frakcji, aby zaspokoić ciekawość graczy!

Co wiemy na ten moment?

📍Siedziba: Pillbox Hill
🚘Pojazdy: Holowniki, koparki, betoniarki wywrotki i inne budowlane specjalności 

Ponoć jedna betoniarka została ochrzczona jako Bartek...
🛠️Wyposażenie: Pachołki małe i duże oraz płotki

image.png.ae5eb0533f450296c8a8b746d8ec8ba1.png

*W tle są widoczne pachołki ustawione przez frakcję LSRA

I choć wiele na jej temat nie zostało ogłoszone, redakcja dotarła do szefa frakcji, by zaspokoić ciekawość graczy!

Abbycane: „Witam. Redakcja Weazel News, przychodzimy z kilkoma pytaniami dotyczącymi nowo powstałej frakcji, LSRA. Pragniemy przybliżyć naszym czytelnikom owianą tajemnicą nowość.”

@Arrow:  „Hej. Oczywiście, postaram się odpowiedzieć na Wasze pytania.”

Abbycane: „Czym zajmować się będą Wasi pracownicy?”

@Arrow: „Głównym zadaniem frakcji będzie "sprzątanie" ulic z nieprawidłowo zaparkowanych pojazdów i odbieranie zgłoszeń od graczy. Oczywiście frakcja ma pełny dostęp do każdego [warsztatu] mechanika, więc jeżeli ulice będą już ogarnięte, to będzie można nas tam spotkać. W przyszłości będzie pewnie więcej obowiązków, ale czas pokaże.”

Abbycane: „Fantastycznie, wydaje się to ciekawa praca. Czy każdy będzie mógł dołączyć do frakcji? Z pewnością wielu będzie chciało spróbować nowości.”

@Arrow: „Tak, każdy będzie mógł dołączyć do frakcji, oczywiście jeżeli będzie spełniał wymogi, które pojawią się w dokumencie rekrutacyjnym. Na początek jednak rekrutacja będzie się skupiać na dodaniu osób, które pomogą zbudować struktury frakcji, aby gracz, który do nas dołączy wiedział, co dokładnie ma robić. Nie chcemy zniechęcać graczy na samym starcie, tylko dać im szansę dołączyć do frakcji, która będzie w miarę dopracowana. Na ten moment chcemy mieć we frakcji maksymalnie 20 osób wraz z zarządem, więc graczu, jeżeli jesteś zainteresowany i chcesz zawalczyć o jednego z tych slotów, to liczymy na MOCNE podanie.”

Abbycane: „Widzę, że chcecie doszlifować każdy szczegół, co bardzo dobrze świadczy o organizacji. W takim razie kiedy możemy spodziewać się rekrutacji w Wasze grono?”

@Arrow: „Pierwsza rekrutacja rozpoczęła się wczoraj, tj. 12.01.2026 r. Skierowana jest do osób posiadających doświadczenie we frakcjach laweciarskich z innych serwerów, które chcą aktywnie uczestniczyć w dalszym rozwoju naszej frakcji. Kolejne rekrutacje będą już otwarte dla laików, których wyszkolimy od zera.”

Abbycane: Fantastyczna wiadomość dla wszystkich wyczekujących dokładniejszych informacji o nowo-powstałej frakcji! Będziemy bacznie obserwować Wasz rozwój. Serdecznie dziękujemy za udzielenie odpowiedzi na nurtujący nas temat!”

Jak widać, LSRA małymi kroczkami idzie do przodu, oby tak dalej! Polecamy bacznie obserwować forum by mieć możliwość spróbowania serwerowej nowości na własnej skórze, a może nawet i zadbać o jej filary! Cieszymy się, że mogliśmy Wam przybliżyć frakcję zza kulis. Czekamy na Was na ulicach Los Santos, do zobaczenia!

image.png.6fbc28513208bade9d9d8cb909c4b647.png
 



FLRadio

Ze względu na niedawne zamknięcie projektu FLRadia chcielibyśmy Wam przekazać kilka słów od jego założyciela - @Robotek019.

Pomysł na reaktywację radia wziął się u mnie z tego, że na większości serwerów takie radio funkcjonuje. Zapewne większość starych graczy grywało na serwerach MTA, gdzie audycje radiowe były czymś unikalnym, często odbywały się wtedy „spotkania” w miejscach gdzie prezenter przesiadywał, by prowadzić swoją audycje.

Początkowo radio dość fajnie funkcjonowało. Z mojej strony mogę powiedzieć że był to ciekawy czas, gdzie dość znacząco próbowałem nadciągnąć muzykę wtrąceniami na antenę, jakimiś mini-eventami czy konkursikami, tak by radio było rozgłośnią. Rozgłośnią, która łączyła mnie przez serwer z Wami i dodawała Wam trochę atrakcji i choć trochę polotu czegoś nowego.
Przez pewien okres radio generowało naprawdę fajny oddźwięk, sporą ilość słuchaczy, sporą aktywność jak na społeczność serwera. Jeszcze przed startem radia, ustaliliśmy wraz z @proklin, że radio będzie działać wyłącznie jako w pełni legalne źródło muzyki. W związku z tym repertuar został ograniczony do utworów z biblioteki NCS, przy zachowaniu obowiązku podawania wykonawcy oraz tytułu, co było widoczne w zakładce FLRadia u Prycziego. Stąd pomimo Waszych próśb o inną muzykę, nie mogłem jej prawnie puszczać.

Czas jednak pokazał swoje, mi brakowało czasu, z czasem i chęci, brakowało też innych radiowców do pomocy. Przez ten okres przewinęło się kilku prezenterów, były też osoby które nie podjęły mikrofonu.

Jednym z moich zabawniejszych momentów na audycji była licytacja na początku roku, gdzie serwer dostał crasha, jednak mimo wszystko były osoby, które słuchały radia podczas „reconnecting…” więc śmiało mogę powiedzieć, że radio ma większy up-time od serwera. 🤣 
W gorącym okresie serwera, i radio ma swoje złote dni, gdzie przez serwer przelatywało setki osób, i u nas potrafiło być ponad 400 osób w peaku i ponad 600 unikatowych osób w ciągu dnia. Co było dość jasnym sygnałem, że w jakiś sposób Wy jako społeczność przyjmujecie FLRadio na serwer. 

Z ciekawostek, które mogę myślę już sprzedać: w pierwszych dniach działania radia, skrypt logowania nie wpuszczał ludzi na serwer, gdy liczba slotów w radiu była pełna. Wtedy też był dokonany ekspresowy zakup slotów, tak by nie blokowało to dostępu do serwera.

Z mojej strony, dziękuję Wam za bycie ze mną po drugiej stronie radia, za aktywność i swoje spostrzeżenia.

 



FiveVin.pl, jako nowy FiveLife.vin

Dobrze znana przez większość starych wyjadaczy strona zyskała nowy blask. Właśnie powstała odświeżona wersja, czyli FiveVin.pl na którym znajdziecie wszystko co było zawarte w starej odsłonie, a także:

  • 🎨 Nowy wygląd: Całkowicie odświeżony, nowoczesny design i poprawiony UI/UX.
  • Szybkość działania: Optymalizacja kodu sprawiła, że strona działa szybciej niż poprzednio.
  • 🔧 Lista silników pod SWAP: W końcu widać, co można wsadzić pod maskę.
  • 🆚 Porównywarka: Możecie zestawić 3 auta obok siebie i zobaczyć, które lepsze.
  • 🏎️ Konkretne filtry: Szukanie po liczbie miejsc, napędzie, rodzaju paliwa, klasie auta czy V-maxie.
  • 🛠️ I wiele innych funkcji!

Postanowiliśmy zadać kilka pytań jednemu ze współtwórców nowego projektu, czyli @XxMoNsT3RxX.

MissAnia: Hej! Z tej strony redakcja Weazel News. Chcielibyśmy porozmawiać o nowym projekcie - FiveVin.pl, którego współtworzyłeś. Czy miałbyś chwilkę na parę pytań?

@XxMoNsT3RxX: Cześć! Jasne, z wielką przyjemnością opowiem o FiveVin.pl. Zamieniam się w słuch!

MissAnia: Co się stało ze starym projektem fivelife.vin?

@XxMoNsT3RxX: Tak na prawdę nic się nie stało. Stary Vin dalej stoi i będzie stał, dalej będzie aktualizowany i będzie służył jako backup, jeżeli by były jakieś problemy z nową stroną.

MissAnia: Kto jest odpowiedzialny za stronę od strony developerskiej, do kogo gracze mogą się zgłaszać z informacjami do uzupełnienia strony?

@XxMoNsT3RxX: Od strony developerskiej jestem odpowiedzialny ja, wraz z graczem @Metramin. Nie powiem... programistami nie jesteśmy, dlatego bardzo przydatna okazała się pomoc sztucznej inteligencji. Staraliśmy się robić stronę jak najbardziej intuicyjną i każdą mechanikę gruntownie testowaliśmy. Ale wiadomo jak to jest, błędy zawsze się znajdą. Na stronie głównej gracze mają możliwość zgłoszenia brakującego pojazdu w formularzu zgłoszeniowym jak i również zgłaszać błędy na stronie bądź błędne informacje o pojazdach.

MissAnia: Skąd pomysł na stworzenie całkowicie nowej strony? Czy nie prościej byłoby "wskrzesić" stary projekt?

@XxMoNsT3RxX: Poprzedni Vin miał awarię. Po przywróceniu strony po usterce dołączyliśmy do ekipy vina aby pomóc go odbudować. Jednak szybko natknęliśmy się na techniczne problemy, które nas denerwowały przez ograniczenia samej strony. Wtedy wpadł pomysł na zrobienie Vina od nowa. Sami nie myśleliśmy, że kiedykolwiek projekt ujrzy światło dzienne, jednak udało się.

MissAnia: Czy mieliście jakieś trudności z tworzeniem strony? Jeśli tak, co było najtrudniejsze, lub najbardziej czasochłonne?

@XxMoNsT3RxX: Trudności było wiele, zaczynając od tego, że nie mieliśmy pojęcia co robimy. Z czasem człowiek się uczył co za co odpowiada. Największym problemem był czas, oraz wcielenie się w gracza, który pierwszy raz otwiera stronę. Jak ją zrobić tak, aby od razu się podobała i gracz mógł wszystko odnaleźć intuicyjnie, bez myślenia. Największym problemem były testy czy wszystko działa; od poprawności działania formularza zgłoszeniowego po wprowadzenie mechaniki moderatorów strony tak, aby nigdy już się nie powtórzyła historia ze starego Vina. Czy się udało? To już zostawiam do opinii graczom, chętnie przyjmiemy feedback!

MissAnia: Chciałbyś coś jeszcze dodać od siebie?

@XxMoNsT3RxX: Od siebie chciałbym przede wszystkim dziękować wszystkim, którzy pomagali stworzyć nowego Vina. Jesteście niesamowici i bez Was ten projekt by nie powstał. Szczególne podziękowania kieruję do gracza @Metramin. To z nim przeszliśmy od pomysłu do projektu. Zaczęło się od jego projektu graficznego i po wielu godzinach rozmów oraz oczopląsu od linijek kodu powstało to co obecnie możemy nazwać FiveVin.pl

Projekt nieoficjalny (fanowski). Dane mogą się nieznacznie różnić od stanu w grze. Serwis nie jest w żaden sposób powiązany, autoryzowany, sponsorowany ani oficjalnie zatwierdzony przez administrację serwera FiveLife.pl.
 



Podsumowanie

8 lat za nami... a 8 to prawie 18, więc co powiecie na trochę hazardu? Dziękujemy Wam za miniony rok, za wszystkie eventy Night Racing oraz Sprunk Events, za wtopy w artykułach o licytacjach i za Waszą aktywność pod naszymi materiałami. Mamy nadzieję, że rok 2026 będzie jeszcze bardziej owocny dla wszystkich frakcji jak i serwera.
Do zobaczenia na serwerze!

Spoiler

Serwerowe Bingo

A dla wytrwałych czytelników pozostawiamy smaczek w postaci Bingo Fivelife. 

image.thumb.png.9fd21a027a6c659eeb9dff9319fc6dde.png

  • Like 20
  • Haha 3
  • Jestem za 1
Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...