Jump to content

Wykryto AdBlocka!
Prosimy o dodanie naszej strony do wyjątków Twojego programu blokującego reklamy.

Bannery na stronie nie są inwazyjne, a ich wyświetlanie pomaga nam utrzymać serwery.

Dziękujemy!

 • Pełny dostęp do wypowiadania się na forum mają wyłącznie gracze, którzy połączyli swoje konta forum/serwer!
  Aby połączyć konto wystarczy zalogować się tymi samymi danymi w grze i na forum.
  Połącz swoje konto aby ukryć ten komunikat.
Herwi

Wędkarstwo, odnowiony nurek i nowy telefon

Recommended Posts

baglowek.png.f4af304a5addea0c9db8e4ba04c14418.png

Cześć!
Od ostatniej aktualizacji minęło trochę czasu, było to po części spowodowane testowaniem przez serwer FiveLife.pl nowej wersji RAGEMP, ale i też złożonością pewnych rzeczy, które dla Was tworzyliśmy. Poniżej przedstawiamy listę zmian oraz nowości, które już teraz dostępne są w grze.

Zapraszamy do lektury!

Wędkarstwo


Nie rybak, nie wędkarz, a wędkarstwo! Tak, już dziś możecie złapać wędkę i rozpocząć przygodę z łowieniem ryb na przeróżnych łowiskach w Los Santos i Blaine Country.

rybak.png.0adfc40480599dfc8e39bb454e55e44f.png

Aby zacząć, musicie porozmawiać ze Stachem ulokowanym w zatoce (oznaczony zieloną literą R na mapie) i wykonać krótkie zadanie wprowadzające.
System misji będzie z czasem rozwijany, dlatego zachęcamy do pisania swoich propozycji zadań na forum!
Aby rozpocząć łowienie należy wziąć do ręki wędkę z ekwipunku, stanąć przodem do łowiska i kliknąć odpowiedni klawisz. 
Gdy będziemy mieli branie, musimy wykonać odpowiednią sekwencję klawiszy wyświetlanych na ekranie. Jeśli uda nam się złowić rybę, pojawi się ona w ekwipunku.

Atlas Ryb

Na serwerze wraz z nowym zajęciem pojawił się Atlas ryb. Służy on do katologowania naszych zdobyczy wraz z podziałem na łowiska. Aby odkryć dany gatunek ryby, wystarczy ją złowić, a ta automatycznie zapisze się w Atlasie.

Złowione ryby natomiast możemy sprzedać Stachowi za parę dolarów. Niektóre z nich są dużo bardziej wartościowe, a zarazem rzadsze. Z czasem dodamy mechanikę ich obróbki i inne funkcje z nimi związane.

Poprawki Nurek

Praca nurka przeszła mały refresh. Od teraz przy rozpoczęciu pracy otrzymujemy butlę z tlenem, która nie jest już “wieczna”. Aby napełnić ją, należy podejść do większego zbiornika i kliknąć klawisz E.

System zbierania przedmiotów i ich oddawanie również uległy zmianie. Od teraz itemy trafiają bezpośrednio do Waszego ekwipunku, co za tym idzie, możecie ich zebrać więcej (im wyższy poziom gracza, tym większy ekwipunek), a zebrane przedmioty możecie sprzedać Ivanowi. On również z czasem będzie miał dla Was zadania do wykonania.

Synchronizacja telefonu w grze z aplikacją Android

Dużym projektem było również pisanie na nowo, całego systemu telefonu in-game. Dzięki temu zabiegowi udało nam się odciążyć serwer, a samo urządzenie powinno działać zdecydowanie lepiej.
Dodatkowo zachęcamy Was do pobrania aplikacji Android (z czasem pojawi się również wersja iOS), gdyż ta, jest całkowicie zsynchronizowana z telefonem w grze! Dzięki temu, w trakcie rozgrywki możemy uruchomić z poziomu smartphona poszczególne aplikacje, a gdy już skończymy rozgrywkę nadal komunikować się z innymi graczami poprzez SMS.

Skup przedmiotów
Długo wyczekiwaną opcją, była możliwość pozbycia się niepotrzebnych masek i FLCardów. Od teraz przedmioty te możemy odsprzedać za niewielką gotówkę.

Ceny na poszczególne itemy będą jeszcze regulowane, nie wykluczamy również stworzenia systemu zapotrzebowania danego sprzedawcy za większą ilość wirtualnych dolarów na konkretne przedmioty.

Propozycje graczy
Waszych propozycji jest mnóstwo, jedne lepsze, drugie gorsze, ale staramy się czytać wszystkie. Poniżej lista Waszych pomysłów, które zrealizowaliśmy w przeciągu ostatniego czasu:

 • Płynny upływ czasu
 • Sterowanie drzwiami dla LSPD
 • Łączna ilość zdobytego doświadczenia podczas pracy
 • Opisy spawnów, co się wokół nich znajduje (punkty kluczowe dla rozgrywki)
 • Statusy Online/Offline na giełdach w ramkach ofert pojazdów

Zachęcamy dalej do ich pisania, ale prosimy jednak, abyście przed ich napisaniem sprawdzili, czy wcześniej jakiś gracz nie miał podobnego pomysłu (Opcja szukaj, nie gryzie 🙂 )
Dziękujemy za wszystkie dotychczasowe propozycje i standardowo, zachęcamy do komentowania tego newsa i chwalenia się swoimi złowionymi rybami 🙂
 

 • Like 31
 • Thanks 6
 • Haha 1
 • I am for 4

Share this post


Link to post
Share on other sites

Będzie sobotnie popołudnie spędzane na wędkowaniu tak o 😀

 • I am for 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie mam pojęcia na rybach więc  jedyne co wyłowię to resztki śmieci z zatoki Los Santos 

Edited by chinskie masło

Share this post


Link to post
Share on other sites

Matko bosko @Herwi jak ty to pięknie opisałeś ❤️ xD

Bardzo ciekawy update, na pewno duży krok w przód od strony rozgrywki dla nowego lub średnio-zaawansowanego gracza, a takich aktualizacji dawno nie było. To upiększa dotychczasową rozgrywke z jaką mieliśmy już kiedyś do czynienia, a nie tylko dodaje end-game'ową zawartość. Podobuje mnie sie to. Trzeba sprawdzić w praktyce i nagrać 😛

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.

 • Recently Browsing   0 members

  No registered users viewing this page.

×
×
 • Create New...