Dexteryep Napisano 12 Marca Napisano 12 Marca Witajcie! Odświeżenie interfejsu graficznego Panel logowania Przenieśliśmy panel na lewą stronę ekranu, a listę zmian (changelog) ulokowaliśmy w prawym dolnym rogu. Tło panelu to teraz galeria zdjęć nadesłanych przez naszą kochaną społeczność. Screen podglądowy - panel logowania Panel gracza Zamiast wyświetlania bezpośrednio punktów doświadczenia postaci, widzicie teraz postęp do kolejnego poziomu (najeżdżając kursorem na pasek, zobaczycie posiadany łącznie EXP). Zmieniliśmy również animacje otrzymywania gotówki ($) oraz punktów doświadczenia, a także wygląd komunikatów pod panelem (np. panelu pracy czy ankiet). Screen podglądowy - panel gracza Screen podglądowy - panel pracy Liczniki pojazdów Wprowadziliśmy kilka rodzajów liczników, które możecie zmieniać w ustawieniach HUD. Jeśli macie własne propozycje wzorów, chętnie się z nimi zapoznamy. Screen podglądowy - licznik pojazdu (Klasyczny - zwykły) Screen podglądowy - licznik pojazdu (Nowoczesny - zwykły) Screen podglądowy - licznik pojazdu (Nowoczesny - mini) Screen podglądowy - licznik pojazdu (Horizon - mini) Changelog Od teraz nie musicie wychodzić z gry, aby sprawdzić listę zmian - wystarczy kliknąć w wersję serwera na ekranie, aby otworzyć changelog Screen podglądowy - changelog w grze Nowe funkcje czatu Zrezygnowaliśmy z domyślnego czatu RAGE na rzecz autorskiego rozwiązania. Pozwoliło nam to przyspieszyć jego działanie oraz wprowadzić nowe funkcjonalności, które przedstawiamy poniżej. Screen podglądowy - czat Podział na kategorie Od teraz możecie wybrać, jakie wiadomości chcecie widzieć na ekranie, dzięki podziałowi na kategorie. Możecie widzieć wszystkie wiadomości (tak jak dotychczas) lub wybrać preferowaną kategorię z dostępnych. Do wyboru są: Wszystkie, Lokalne, G, Org, Serwer, Lobby, PW oraz Frakcja. Gdy korzystacie z konkretnej kategorii (np. Lokalne), a pojawi się nowa wiadomość w dowolnej innej, zobaczycie liczbę nowych komunikatów przy poszczególnych zakładkach. Między kategoriami możecie przełączać się za pomocą LPM oraz klawisza TAB (przejście w prawo) bądź SHIFT + TAB (przejście w lewo). Gdy macie wybraną kategorię, która wymaga prefiksu (np. czat organizacyjny - /o), będzie on automatycznie dodawany w oknie czatu w momencie rozpoczęcia pisania wiadomości. Aktywna kategoria jest wyróżniona kolorowym paskiem. Screen podglądowy - widoczne wszystkie dostępne kategorie Podpowiedzi graczy Po wpisaniu komend, do których potrzebujecie nicki innych graczy albo @ zobaczycie podpowiedz z listą graczy, których możecie oznaczyć. Aby wybrać konkretną osobę, możecie kliknąć w podpowiedź myszką lub sterować menu za pomocą strzałek na klawiaturze, a następnie potwierdzić wybór przyciskiem Enter lub Tab. Screen podglądowy - komenda /handel Prywatne wiadomości Aby wysłać graczowi wiadomość, wystarczy wpisać komendę /pw [ID] [treść] lub /w [ID] [treść]. Zakładki prywatnych wiadomości lub same prywatne wiadomości możecie wyłączyć w ustawieniach HUD. Wiadomości SMS pozostają z nami nadal i to właśnie w nich należy umieszczać w dalszym ciągu informacje odnośnie pożyczek. Screen podglądowy - prywatne wiadomości Ustawienia HUD Ustawienia dostosowania UI z telefonu zostały przeniesione do nowego, dedykowanego okna, które możecie otworzyć, klikając w ikonkę zębatki w lewym górnym rogu ekranu. Dodaliśmy w nim możliwość zmiany stylu licznika, włączenia zawsze aktywnego czatu, zmiany przezroczystości tła oraz wiele innych opcji. Skalowania UI za pomocą pasków zostało zmienione - od teraz możecie je dowolnie dostosować, rozciągając okna na ekranie Screen podglądowy - Ustawienia HUD Na serwerowym discordzie pojawił się kanał, na którym możecie wrzucać błędy oraz swoje uwagi dotyczące nowego UI. Pozostałe zmiany system tuningu pojazdów został całkowicie przebudowany, co powinno znacznie przyspieszyć wczytywanie się modyfikacji (np. u tunera) naprawiono wyświetlanie napisów na oponach naprawiono lakier metaliczny w podglądzie tuningu naprawiono nieprawidłową wagę materiałów dowodowych (LSPD) naprawiono wzrost oraz znikanie aloesu naprawiono podgląd metalicznego koloru w podglądzie tuningu 12 Cytuj
Latte019 Napisano 16 Marca Napisano 16 Marca Świetnie się patrzy na ostatnie zmiany, które są wprowadzane Oby tak dalej 1 Cytuj
Bartoszz Napisano 16 Marca Napisano 16 Marca Nareszcie po tylu latach zostało wprowadzone zwykłe PW, a nie ten badziewny telefon i karty SIM XD Ogarnijcie jeszcze gospodarkę to może sporo osób wróci lub przejdzie z MTA 1 Cytuj
Radecky Napisano 17 Marca Napisano 17 Marca Generalnie zmiany super i wszystko śmiga aż miło ❤️ Nie wiem czy to zostało zmienione bo grałem wczoraj ale przydałoby się móc zmieniać rozmiar panelu pracy Tak jak reszty HUD bo przy wyższej rozdzielczości jest za mały. Druga kwestia to czat który nie wyświetla już godziny dostarczenia wiadomości co było pomocne bo wyświetlało godzinę, do samych wiadomości nie jest to potrzebne ale może udałoby się dorzucić do HUD gdzieś w okolicy panelu gracza zegarek, nie czas w grze tylko normalny.. Cytuj
Junior Administrator Stasiowee Napisano 17 Marca Junior Administrator Napisano 17 Marca Godzinę temu, Radecky napisał: Nie wiem czy to zostało zmienione bo grałem wczoraj ale przydałoby się móc zmieniać rozmiar panelu pracy Tak jak reszty HUD bo przy wyższej rozdzielczości jest za mały. Hej, panel pracy skaluje się razem z panelem gracza. Godzinę temu, Radecky napisał: Druga kwestia to czat który nie wyświetla już godziny dostarczenia wiadomości co było pomocne bo wyświetlało godzinę, do samych wiadomości nie jest to potrzebne ale może udałoby się dorzucić do HUD gdzieś w okolicy panelu gracza zegarek, nie czas w grze tylko normalny.. Już jest: Cytuj
Rekomendowane odpowiedzi
Dołącz do dyskusji
Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.