Serwer demonstracyjny - opinie i uwagi
Rozpoczęty przez Proklin

Oceń ten temat
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

9 postów w tym temacie
Proklin
Administrator

Administrator
79
276 postów 46 tematów Dołączył: Lut 2017
09-06-2017, 17:32 -
Witajcie

Jak większość z Was już zauważyło udostępniliśmy serwer demonstracyjny na którym możecie poznać podstawowe mechaniki serwera (więcej tutaj).

Aby stworzyć serwer oferujący rozgrywkę na najwyższym poziomie chcieliśmy Was poprosić o podzielenie się z nami swoimi uwagami i wrażeniami z Waszych testów. 
Chodzi nam o ogólne odczucia z gry i nakreślenie rozwiązań nietrafionych a także tych dobrych jednak do dopracowania tak, byśmy mogli wspólnie opracować najlepsze rozwiązania uprzyjemniające grę w wersji pełnej.

Przykładowo:
Wiemy już o nie do końca sprawdzającym się panelu zarządzania pojazdem, sterowanym poprzez klawisze numeryczne (nie tylko numlock). 
Pojawiają się problemy np. podczas jazdy motorem na jednym kole, gdy ciskamy klawisz CTRL co jednocześnie przełącza tryby panelu. 
Możemy zmodyfikować panel tak by np. niektóre opcje były dostępne tylko przy postoju lub skorzystać z innego rozwiązania do zarządzania funkcjami pojazdu - tylko jakiego?

Chcielibyśmy aby ten temat stał się miejscem do stawiania takich pytań a następnie ich rozwiązania, jeśli jakiś temat okaże się bardziej rozbudowany zostanie przeniesiony do oddzielnej dyskusji.

Każda pomoc i myśl może okazać się kluczowa, pamiętajcie że czasami można wymyślić coś bardzo fajnego niechcący Smile

Czekamy na Wasze uwagi!

[Obrazek: lexusis200pixelcar.gif]
VeltY.
Michael De Santa

Gracz
19
68 postów 7 tematów Dołączył: Cze 2017
09-06-2017, 21:56 -
Mi nie podoba się jedna rzecz. Grafika, nie wiem czy wy to ustalacie czy GTA:MP ale grafika jest tam bardzo brzydka, chyba najniższa. Rozumiem ,że niektórzy mają słabsze komputery ale nie da rady ,żeby każdy ustawiał sobie własne ustawienia graficzne? Reszta świetna i czekam na start Smile
Ten post był ostatnio modyfikowany: 09-06-2017, 21:57 przez VeltY.. Edited 1 time in total.
Proklin
Administrator

Administrator
79
09-06-2017, 22:56 -
Konfiguracja graficzna jest indywidualna dla każdego gracza, sam sobie musisz ustawić jak chcesz, my nie mamy na to wpływu.
Po włączeniu GTMP, jeszcze przed połączeniem kliknij o albo ctrl+o, jakoś tak, nie pamiętam dokładnie i odpalają się ustawienia Smile

//sprawdziłem, wciśnij klawisz P

Grymox
Lamar Davis

Gracz
0
9 postów 1 tematów Dołączył: Kwi 2017
09-07-2017, 17:17 -
Komunikaty z prac typu rozwożenie pizzy bardzo zaśmieca kanał ogólny i średnio może to działać wraz z czatem, ja proponował bym zrobić zakładkę "czat" bo faktycznie kanał ogólny gdzie pokazuje się wszystko (czat i powiadomienia) niektórym może się przydać i warto to zostawić.

A co do klawiszy numerycznych wspomnianych na przykładzie. Może klawisz numeryczny 0 zamiast ctrl + reszta klawiszy numerycznych (przykładowo: 0+1, 0+2,...)?
Proklin
Administrator

Administrator
79
09-07-2017, 17:35 -
Z komunikatami sytuacja wygląda tak, że umieszczając je tylko w oddzielnej zakładce aby sprawdzić przykładowo ile zarobiliśmy musielibyśmy przełączać specjalnie zakładkę.
Uznaliśmy, że może to przynieść więcej utrudnień niż korzyści, chcielibyśmy poznać Wasze zdanie na ten temat.

Odnośnie panelu aut to Twoja propozycja nie jest wielką zmianą ale faktycznie, jeden z problemów wyeliminuje. Tu też proszę o wypowiedź innych.

miniu
Super Moderator

12
62 postów 6 tematów Dołączył: Lut 2017
09-07-2017, 17:41 -
Ja proponuję, aby komunikaty wyświetlały się nad mapą (jak tutaj), ale żeby była też możliwość zobaczenia historii w zakładce "komunikaty".
Proklin
Administrator

Administrator
79
09-07-2017, 17:42 -
To brzmi fajnie @miniu, podoba mi się Twój pomysł Smile

Grymox
Lamar Davis

Gracz
0
9 postów 1 tematów Dołączył: Kwi 2017
09-07-2017, 17:47 -
Znaczy, ja bym zakładki "ogólne" nie zmieniał i bym ja zostawił bo jest praktyczna, aczkolwiek dodał bym tylko zakładkę czat dla ludzi co chcą mieć to bardziej zorganizowane.

Np. w momencie kiedy chcemy zrobić screena czatu do na przykład zreportowania kogoś, taka zakładka się przyda i nie będą potrzebne 2 screeny aby uchwycić cala rozmowę.
Ten post był ostatnio modyfikowany: 09-07-2017, 17:52 przez Grymox. Edited 1 time in total.
VeltY.
Michael De Santa

Gracz
19
68 postów 7 tematów Dołączył: Cze 2017
09-07-2017, 20:41 -
Dzieki Proklin. Bo strasznie słabo wygląda GTA na najniższych :/
Naczelny
Lamar Davis

Gracz
3
25 postów 6 tematów Dołączył: Maj 2017
09-16-2017, 21:57 -
Mi osobiście serwer przypadł do gustu, aczkolwiek funkcjonalność skryptów jest na średnim poziomie. Można by było ulepszyć, że np. po kliknięciu jedynki migało by okienko z kierunkowskazem. Można by było zrobić, by nawigacja nie aktualizowała sie (pizzaboy) w ostatniej chwili. Oprócz tego wszystko jest w porządku.
Ten post był ostatnio modyfikowany: 09-16-2017, 21:57 przez Naczelny. Edited 1 time in total.

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości